Friday, August 12, 2016

*・゜゚・* ☆ Cruelty Free | Sigma Beauty Fırçası Seti ☆ *・゜゚・* •Selam!

Bugün sizlere sigmabeauty.com dan aldığım kozmetik fırça setimden bahsetmek istiyorum. Öncelikle ben bu seti alalı çok oldu ama araya o kadar çok şey girdi ki bahsedemedim... Fırça setini Yılbaşından önceki indirimden almıştım hani şu black friday varya meşhur, bu set zaten indirimdeydi üstüne bir indirim geldi siteden ve benimde ekstra indirim kuponum vardı ve kulladım onuda ve toplamda sanırım 200TL ödedim ve sette 12 adet fırça var tanesi 16.5 gibi birşeye gelmiş oldu ^-^


Öncelik olarak bu seti almak isterseniz sigma nın kendi sitesinde maalesef yok ama kozmela.com dan bakabilirsiniz :) Toplu olarak aldığınızda yinede taneye göre en çok kârı elde etmiş oluyorsunuz. Sigmanın sitesinde ve kutunun arkasında vegan friendly diyor. Sadece bu setteki fırçaların vegan olduğunu belirttiler bana ki elimde aynı iki fırçanın kıyaslamasını yaptım kesinlikle fırçanın kıllarında bir farklılık var. Zaten siteye sorduğunuzda çok dürüstçe bir cevap veriyorlar size, diğer ürünleri de hayvanlar üstünde test edilmiyor ama vegan değiller. Ama Çin pazarına girdikleri için kozmetikten ben pek o kadar emin değilim. Kısacası beğendiğim ve %100 emin olduğum cruelty free + vegan marka fırça setini alana kadar elimdeki tek fırça bu settekiler :) (arada birkaç tane emin olduğum cruelty free + vegan fırçalar var onlarda yakında gelecek)


Kabı çok mantıklı olarak düşünülmüş! Kesinlikle bu şekilde saklamak çok iyi bir fikir ve bunu da yanında vermeleri ayrıca hoş :)  F30 Large Powder: Büyük Pudra fırçası! Açıkçası ben kendilerini bir türlü kullanamadım çünkü kullanabileceğim bir alan yok pudra bakımından. Pudralamadığım için yüzümü bana göre gereksiz bir fırça. Çok yumuşak yapıda ve kaliteli olduğunu söyleyebilirim.


F50 Duo Fibre: Benim sürekli olarak spf faktörlü kremlerimi bile kullandığım bir ürün bu fırça. Herşey için kullanıyorum. Krem allık, bb krem likit fondöten ve ayrıca toz ürünlerde de başarılı. Açıkçası kurtarıcı bir fırça kendisi ve yumuşacık kılları var. RT stippling fırçadan çok daha güzel ve yine RT Duo fibre fırçadan daha kullanışlı.


F60 Foundation: Bu benim kolaylık anlamında dışarı çıkmadan önce SPF kremimi uyguladığım fırça. Başka hiçbirşey için kullanmıyorum.


F40 Large Angle Contour: Açılı allık fırçam ve yine hayat kurtarıcı. Sentetik kıllardan oluşan ve en bir sevdiğim fırçam!


E55 eye shader en tatlış fırça! Hem göz altına uyguladığınız kalemi dağıtabilir hem far uygulayabilirsiniz göz kapağına ve göz altına! Çok kullanışlı olduğunu söylemeliyim :)


E65 small angled fırça elbetteki benim kaş farı fırçam :) Ama çok iyi eyeliner da çekiliyor kendisiyle :) Ben seviyorum ve çok kullanışlı olduğunu söyleyebilirim :)


E05 eyeliner fırçası bana göre en iyi ve kullanışlı fırça şekli diyebilirim. Ama ben gel eyeliner kullanmadığım ve pratik gelmediği için sevmediğimden bu fırçaya işim hiç düşmez. Bunun yerine aydınlatıcı fırçası koysalarmış daha güzel olurmuş!


E70 medium angled shader fırçası her halde benim gibi göz kapağının < şeklinde far süremeyenler için yaratılmış fırça, pıt diye farı yerleştirip dağıtmanız yeterli! Çok pratik ve en zor göz makyajını bile kolaylaştırıyor kısacası smoky eye makyajı bu fırçayla zorluk olmaktan çıkıyor!


E60 large shader pigment veya simli farları direk göz kapağınıza oturtmanızın yanı sıra benim aydınlatıcı fırçam çünkü onu da çok iyi bir şekilde oturtuyor. Ama yine de aydınlatıcı için çok çok pratik değil. Ama dikkatli kullanımda çok işe yaradığını söyleyebilirim.


Dın dın dı dı dı dın! Meşhur E40 tapered blending fırça! Bu fırça gerçekten bir harika! Burada yıkadığım için tertemiz duruyor ama aslında hiçte öyle değil emin olun.. Kendisi şahane birşey ve bu fırçayla herşey yapabilirsiniz! E40 göz makyajı yapan herkesin edinmesi gereken en temel fırça!


F70 concealer kapatıcı fırçası, şahsen nokta atışına yüzümde ihtiyacım olmadığından hiç gereksinim duyduğum bir fırça değil ama kendisini pek çok amaçla kullanılabilir olduğunu söyleyebilirim kapatıcı olayı dışında. Mesela alt kirpik diplerinize çok iyi far sürebilirsiniz ki Real Techniques in eye starter kit de buna benzer bir fırçası mevcuttu. Kısacası bana göre kapatıcı fırçası çok gereksiz birşey. 


Ve son fırçam ve alınması gereken en temel fırçalardan biri E30 pencil fırça. Bu kalem fırça sayesinde hemen her iş görebilirsiniz. Hatta üst kirpik dibinize buğulu bir kalem çekmiş efekti bile verebilirsiniz elbette en temel görevi alt kirpik dipleri için tasarlanmış olması. Yine göz makyajı yapan herkesin edinmesi zorunlu olan bir fırça kendisi. Ve benim kullandığım fırçaların da başında geliyor :)Umarım yazımı beğenmişsinizdir ^.^ Okuduğunuz için teşekkürler!
    photo Bloglov_35px_zps9a144105.png  photo Insta_35px_zpsd39241ee.png  photo Twit_35px_zps5f3adfce.png  photo goog_35px_zps05219007.png  photo Pin_35px_zps0f3adf38.png

No comments:

Post a Comment

Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Link contains comments will not be posted.

Many thanks for your comments, I am very happy for your interest ^.^
If you have a blog I will visit your blog ^.^ If you follow me just let me know, I will follow you back ^.^ You can leave in comment your blog address (Please don't just advertise your blog links, because comments that aren't related to the post will be marked as spams...)

Crocus xo

www.crocusinsun.com
All images and contents © CrocusInSun unless stated otherwise. privacy policy