Monday, June 27, 2016

Cruelty Free | Urban Decay 24/7 Glide On Lip Pencil "Naked"


Merhaba!

Artık elimden cruelty free olmayan tüm markaları ve ürünleri çıkarıyorum ve mümkünse vegan ürünleri almaya çalışıyorum :) 

Cruelty Free hayvanlar üstünde test etmeme politikasını benimseyen ve katı kurallarla bunu uyguladığını belirten tüm firmaların içerdiği bir liste. Kelime anlamı ise zulümsüz demek.

Bugün sizlere en çoook sevdiğim cruelty free markalarından olan ve ne yazık ki o kadar cruelty free marka olmasına rağmen nedense bizim ülkemizde bütün cruelty free olmayan markalar var, Urban Decay Loreal in bünyesinde olmasına rağmen Çin pazarında değil ve hayvanlar üstünde test etmiyor, ayrıca skalasında vegan yani hayvansal gıda içermeyen ürünleri de mevcut bunu www.urbandecay.com adresinden vegan seçeneğine tıklayarak öğrenebilirsiniz :)

Urban Decay dudak kalemlerinin ne kadar güzel olduğunu söylesem yine de az gelir. Aşırı yumuşak ve kremsiler ve üstüne üstlük çoook kalıcılar! Bende 3 rengi var çünkü çok fazla renk seçeneği yok ki bence daha da renkler eklenmeli diyordum birkaç ay öncesine kadar ve zaten Urban Decay Vice ruj serisini çıkarttı. 100 farklı renkten ve 6 farklı bitişten oluşan seriye uygun dudak kalemleri de eklendi. Tabi ülkemizde artık mağazası olmasına rağmen rujları ne zaman gelir hiçbir fikrim yok ama internet sitesini takip ediyorum mutlaka internete de düşeceğini söyleyebilirim. www.urbandecay.com.tr adresinden sizde takip edebilirsiniz. Bu zamana kadar bir tanesi hediye olmak üzere 2 ürün aldım ve sorunsuz bir şekilde geldi. Oldukça da hızlı çalışıyorlar :) 


Naked rengi bu arada değişti yani bendeki eski rengi daha açık bir nude şimdiki rengi ise daha pembiş. Bu kalemi ne zaman sürsem biri mutlaka sordu yani bende anlamadım ki annem yüzüme açık renkleri hiç yakıştırmıyor :) Her neyse ürün çok kremsi olduğundan birde ruj niyetine kullandığım için habire açtığımı belirtmeliyim eh çok uzun süre dayanmayacağını anlamak güç değil...


Açması kolay ki ben berbat açmışım, sephoranın ikili kalem tıraşı var bende ama siz istediğiniz ürünü kullanabilirsiniz essence in kalem tıraşı da açıyordu fakat ben göz kalemlerimi açtığımla dudak kalemlerimi açtığımı ayırıyorum :)


Rengi aynen göründüğü gibi! Böyle açık bir nude renk! Benim gibi beyaz tenlilere de gidiyor ama esas sarışın olup buğday tenliyseniz çok daha güzel duracağına eminim :) Ben mutlaka bir lip balm uyguluyorum altına gün boyu hiç kurutmadan duruyor ve sıcak birşey içmediğim sürece de akma yapmıyor :) Elimdeki Naked2 ve Deep rengi dudak kalemlerinin de yazısı gelecek :) Bu arada fotoğraflar eski evimden kalma :) Ameliyattı, taşınmaydı derken ancak eksi fotoğrafları editleyebiliyorum :) Ah bu arada elimden çıkattığım ürünlere buraya ve buraya basarak ulaşabilirsiniz ^.^


Umarım yazımı beğenmişsinizdir ^.^ Okuduğunuz için teşekkürler!
    photo Bloglov_35px_zps9a144105.png  photo Insta_35px_zpsd39241ee.png  photo Twit_35px_zps5f3adfce.png  photo goog_35px_zps05219007.png  photo Pin_35px_zps0f3adf38.png

No comments:

Post a Comment

Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Link contains comments will not be posted.

Many thanks for your comments, I am very happy for your interest ^.^
If you have a blog I will visit your blog ^.^ If you follow me just let me know, I will follow you back ^.^ You can leave in comment your blog address (Please don't just advertise your blog links, because comments that aren't related to the post will be marked as spams...)

Crocus xo

www.crocusinsun.com
All images and contents © CrocusInSun unless stated otherwise. privacy policy