Tuesday, April 12, 2016

Taşınanlar, taşınmak üzere olanlar ya da evini dekore etmek isteyenler: BURAYA LÜTFEN ^.^


Merhaba!

Artık TAŞINIYORUZ!

Evet memleketim Yeditepe İstanbul'uma geri dönüyoruz (SONUNDA!)

Belki bir sonraki yazımı size yeni evimden veya yeni iş yerimden yazarım :) (Bence her ikisi de olabilir!)

Tabi bu taşınma sebebiyle ilgili ilk olarak fikir vermesi amaçlı bir site aradım yani inanın bununla ilgili fikir verebilecek site bulmak biraz zordu...

Özellikle ev dekorasyon ve forum şeklinde, insanların neyi nereden nasıl bulunur kısacası kozmetikte olduğu gibi bir site bulmak için uğraştık. Derken homify i buldum!

Homify çok cici bir site ve bize ilham verecek çok faydası oldu.

Size yaşadığınız/yaşayacağınız yer ve istediğiniz doğrultusunda güncel konuları birleştirerek ve tarzları örneklerle sunarak ilham veriyor.

Peki ben neden sizinle bunu paylaşıyorum?

Çünkü tamamen bana hitap eden ve annemle bana kolaylık sağlayan bir sistem! İllede büyük paralar harcamanıza da gerek olmadığını örneklere bakarak görebiliyorsunuz.

Peki neden banyo?

Size komik gelebilir ama bir evin mutfak beyni, banyo ise kalbidir! Ve annemle benim en çok vakit geçirdiğimiz yerler olduğu için bir evde ilk nasıl ışık aldığına bu ikisine bakarak değerlendiririz :)

Dekorasyon yaparken evde yaşayanlarla ortak bir nokta bulmanız sizin için ilk adım olmalı, ben "az çoktur" mantığıyla minimal tasarımlara bakarım. Ama annem daha çok çiçekleri seven kırsal tarzdaki mimariyi sever. Bende kırsal tarzı severim ama abartı yani minimal olduğu sürece. İşte burada ortak nokta bulabiliyoruz ve abartıya kaçmadan annemle seçmiş olduğumuz birkaç ilham belki sizlerinde hoşuna gider diye ekledim :)


Favorim :)
bagno ospiti : Minimalist Banyo stefania eugeni

En beğendiklerimden ve biraz daha minimal olursa tam bize göre!
MY COTTAGE FOR A HORSE : Kırsal Banyo SA&V – SAARANHA&VASCONCELOS

Oldukça ferah ve huzur verici olan diğer bir tasarım.
Rustik Banyo Egue y Seta

Gerçek bir şaheser! Yani o kadar huzur dolu görünüyor ki...
竹林をのぞむリゾートバスルーム : Modern Banyo TERAJIMA ARCHITECTS

Hem tasarım kolaylığı açısından hem ferah görünümüyle son kararımız bu banyo!
Minimalist Banyo Paolo Didonè Devvy Comacchio Architects

Çiçeklerin ortamı anında değiştirdiğini düşünenlerdenseniz, bu banyo tam size göre!
Modern Banyo Lopez Duplan Arquitectos


"Az çoktur" felsefesi ve ferahlığı huzur ile birleştirdiğinizde size mutluluk dolu ortamlar çıkardığını düşünüyorum. Kalabalık ve karmaşa bana göre değil ne yazık ki. Veya sert çizgiler. Ben daha yumuşak daha ılımlı çizgilerin daha çok mutluluk verdiğini düşünüyorum insanlara. Elbette karmaşalarda da bir düzen yakalanabilir ama herkesin tarzı ve zevki farklıdır.
Direk banyo dekorasyonu linkini tıklayarak daha çok çeşit ve farklı tarzlarda size ilham verecek yeni akımlar göreceksiniz. Sizlere bir fikir verdiysem veya hoşunuza gidenler varsa paylaştıklarımdan veya homify de benimle paylaşırsanız veya instagram/twitter da beni @cicolsun olarak etiketlerseniz çok sevinirim. Çünkü yeni fikirlere gerçekten ihtiyacımız var ve bunun için fazla vaktimiz yok!

Son olarak seçtiğim modellerin aslında çoook büyük paraların gerektirmediğini fark etmişsinizdir. Yani en basitinden bir komşunuzdan rica edip bir dal çiçek alıp illede vazoya koymadan uzun bir bardağa koyabilirsiniz, hem banyodaki nem ona iyi geleceği için çabucak solmayacaktır. Kısacası "para" sadece ama sadece bir araç, unutmayın HAYAL GÜCÜ asla para ile alınmayacak harika bir Allah vergisi :) 


Umarım yazımı beğenmişsinizdir ^.^ Okuduğunuz için teşekkürler!
    photo Bloglov_35px_zps9a144105.png  photo Insta_35px_zpsd39241ee.png  photo Twit_35px_zps5f3adfce.png  photo goog_35px_zps05219007.png  photo Pin_35px_zps0f3adf38.png

1 comment:

  1. bir sonraki yazınızı İstanbul'da mutlu bir günde yazmanız dileği ile, her şey gönlünüzce olsun...
    sevgiler...
    soslubadem.blogspot.com

    ReplyDelete

Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Link contains comments will not be posted.

Many thanks for your comments, I am very happy for your interest ^.^
If you have a blog I will visit your blog ^.^ If you follow me just let me know, I will follow you back ^.^ You can leave in comment your blog address (Please don't just advertise your blog links, because comments that aren't related to the post will be marked as spams...)

Crocus xo

www.crocusinsun.com
All images and contents © CrocusInSun unless stated otherwise. privacy policy