Thursday, October 22, 2015

KARGO SORUNU ÇÖZÜLDÜ!


Herkese Merhaba!

Bugün kargolarla ilgili oldukça fazla bir sorun yaşadım! Öncelik olarak bu sorun için hepinizden özür dilerim. Bu kadar kızgınlığa sinir dayanmaz dedim ve kendimi paralarcasına sonunda bir yöntem buldum!

SÜRAT KARGO!

Sürat Kargo ile anlaşma yaptım ve bu anlaşmaya göre kargolarımı "5.65TL" ye EVİNİZE gönderebiliyorum! Üstelik telefonunuza "takip nolu kargonuz yola çıkmıştır" mesajı da iletiliyor! Ve bu şekilde kargom çıkmadı mı takip numarası problemini de çözmüş oldum!

Bu sistem o kadar güzel ki sadece gönderici olarak değil alıcı olarak da faydalanabiliyorum ve Sürat Kargo ile aldığım tüm kargolarım bana da 5.65TL ye geliyor! 

Tek sorunu şu köy ve uzak beldelerde yaşayanlar için bu ücret ufacık artabiliyor ama asla asla 10TL olmuyor! PTT ile bile gönderdiğim minik kargolarım bile 12TL tuttu!

Sistem ise tipik bir İstanbul Kart gibi ya da Kontür ^.^ Açıklaması biraz zor ama kısaca özetlemek gerekirse ücret tarifelerinden birini seçip onu kredi kartınıza taksit veya peşin olarak ödüyorsunuz. Ve anlaşma yapmış oluyorsunuz! Siz alıcı olarak da gönderici olarak da seçmiş olduğunuz tarifeye göre ücretlendiriliyorsunuz. Benim tarifem "Popüler 250"! Belirtmem gereken şey internet sitesinde verilen kargo ücretlerine %18 kdv dahil değil onu da ekleyip hesaplamanız gerektiği. Üstelik belli başlı seçenekler (yani kargo yola çıktığında alıcıya ulaştığında bilgilendirme mesajları gibi) birazcık daha ücret artıyor. Ama bunu seçip seçmemek sizin elinizde ben sadece Kargo Yola çıktığında olanını seçtim ^.^

Detaylı bir şekilde incelemek isterseniz www.kredilikargo.com adresini ziyaret edebilirsiniz!

Herşeyden önce ben bunu Sürat Kargodan herhangi birşey karşılığında paylaşmıyorum ve bir reklam değildir! Sadece PTT ile yaşadığım problemler (Ben yazmışım Hilal onlar yazmış Halil ve sırf bu yüzden kargoyu teslim etmemişler, ezilen kutudan bahsetmek bile istemiyorum...), Yurtiçi kargonun Ücret politikası canımdan bezdirdi! 

Kısacası bundan bir kazancım yok ama eğer sizde "sonunda" deyip bana bir dua ederseniz çok güzel olur ^.^

Son olarak bana destek olan iyi niyetlerini eksik etmeyen sizlere çooook teşekkür ederim! 

SİZLERİ ÇOOOOKK SEVİYORUM!

Çiğdem Çolak
BİYOLOG


No comments:

Post a Comment

Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Link contains comments will not be posted.

Many thanks for your comments, I am very happy for your interest ^.^
If you have a blog I will visit your blog ^.^ If you follow me just let me know, I will follow you back ^.^ You can leave in comment your blog address (Please don't just advertise your blog links, because comments that aren't related to the post will be marked as spams...)

Crocus xo

www.crocusinsun.com
All images and contents © CrocusInSun unless stated otherwise. privacy policy