Friday, September 18, 2015

Dosya | The Balm İndiriminde Alınması Gerekenler !Merhaba!
Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım! Açıkçası epeydir oldukça modum düşüktü ki hala öyle içimden hiç birşey yapmak gelmiyor... Ama çok tatlı takipçilerim var instagramda ve beni inatla teşvik ediyorlar (bilmeyenler için kullanıcı adım @cicolsun). Bende ufak ufak yüklemeye devam edeyim dedim. Aslında bundan sonra yazmak yerine video olarak yapmayı düşünüyordum ama gözlerim çok ağrıyor ve bir video editlemek oldukça zaman alan bir iş. Gözlerimi daha kötü yapmamak adına video işine pek yaklaşmamaya çalışıyorum. Gelelim bugünün yazısına. Elbette yaklaşan bayram için yapılan indirimlerden faydalanma! Aslında bayramları bu şekilde kullanmaları bana göre hoş değil. Geçen 27 Aralığa kadar bayramın benim için bir anlamı vardı. Anneannemle beraber o gün ekstra harika bir gün geçirirdik. Ama artık bu olmadığı için bayramın benim için bir önemi veya anlamı kalmadı (ta ki tekrar ziyaret etme durumuna gelinceye kadar). Herneyse lafı uzatmadan The balm ın Put a lid on it far bazından başlamak istiyorum! Bu herkesin alması gereken bir far bazı ve indirimde de fiyatı oldukça uyguna geliyor. En kalitesiz farı bile harika bir performans göstermesine sebep oluyor. 


Ne kadar renkli gibi gözükse de renk vermiyor ki keşke verseydi dediğim tek eksi yanı bu bence. Az bir miktarı iki göz için yeterli oluyor (fotoğraftaki miktar kadar veya daha az). Uyarı! Bazı sürdükten hemen sonra farı sürmeye çalışmayın; topak topak oluyor far. Birazcık bekleyin. 


Bu Hawaii mini paleti bana göre tam makyaja başlayanlara göre! İşin garip kısmı The Balm ın tüm farları tozuturken bu paletteki farlar tozutmuyor ve highlighter/shadow bölümündeki kemik/krem rengi mat ve kremsi bir far ve göz kapağınızı anında nötrlüyor ve bana göre MAC in farlarından kat kat güzel! Lid olarak gösterilen fara da ayrıca hayranım! Crease Liner kısmındaki farı fırçayı biraz ıslattığınızda mükemmel bir sonuç veriyor. Allıkta yüze anında bir canlılık veriyor. Kısacası benim gibi beyaz tenliyseniz bu palet tam sizlik! 


Ne kadar pigmentli olduklarını söylemiş miydim :) Üstelik swatchlardan da gördüğünüz gibi tozutma olayı çok çok az. Yani bir naked paletteki farlardan çok daha başarılılar. Hatta birazdan okuyacağınız Nude Tude paletindeki farları da ezip geçerler!


Renkleri muazzam ve başlangıç için güzel bir palet arayışında olup UD naked palete o kadar para vermek istemiyorsanız (ki bence çok çok haklısınız yani o palet o kadar paraya kusursuz farları yapması gerekiyordu ama oldukça tozutan ve simleri göze batan bir palet bizzat denedim!) The Balm Nude Tude Vol1 yani ilk çıkan paletine kesinlikle bakmalısınız! Evet farların biraz tozuttuğu doğru ve göz altı kapatıcınızı hatta föndoteninizi göz makyajınızdan sonra yapmanız en doğru seçenekbana göre ama o derece bir palet değil tabiki. Öncelik olarak biraz alıştırma yapmalısınız :)


Renkler oldukça pigmentli ve uygulaması kolay. İstediğiniz efekti ve makyajı yapabilirsiniz ve istediğiniz yere göre ve her göz rengine uygun bir makyaj elde edebilirsiniz. Belirtmem gereken en önemli şey ise paletin içinden çıkan fırçanın kullanışsız olması. Azıcık daha kaliteli bişi yapabilirlermiş...

(Soldan sağa: Sleek, Serious, Silly, Sexy, Seductive, Sophisticated, Sultry, Selfish, Stand.offish, Stubborn, Snoby, Sassy)

Bu Bayramda Tüm Güzel Zamanlar Bizlerin Olsun! İyi Bayramlar!


Umarım yazımı beğenmişsinizdir ^.^ Okuduğunuz için teşekkürler ^.^
    photo Bloglov_35px_zps9a144105.png  photo Insta_35px_zpsd39241ee.png  photo Twit_35px_zps5f3adfce.png  photo goog_35px_zps05219007.png  photo Pin_35px_zps0f3adf38.png

2 comments:

  1. Çok güzel bir yazı olmuş, far bazını almadığıma pişman oldum şimdi.. :/ bende en kısa zamanda kendi alışverişimi paylaşıcam inşallah ^-^

    ReplyDelete
  2. ikisi de harika ürünler bu arada bloğunu takibe aldım bende beklerim, sevgiler :)

    ReplyDelete

Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Link contains comments will not be posted.

Many thanks for your comments, I am very happy for your interest ^.^
If you have a blog I will visit your blog ^.^ If you follow me just let me know, I will follow you back ^.^ You can leave in comment your blog address (Please don't just advertise your blog links, because comments that aren't related to the post will be marked as spams...)

Crocus xo

www.crocusinsun.com
All images and contents © CrocusInSun unless stated otherwise. privacy policy