Thursday, March 12, 2015

Make Up Forever Smoky Lash Mascara Review / İncelemesi


Herkese yeniden Merhaba!
Evet bir süredir yine yoktum :( 
Bugün sizlere bugün gelen Make Up Forever markasının Smoky Lash isimli maskarasından bahsedeceğim. İstanbul dışında yaşadığım için birçok ihtiyacımı internet alışverişinden temin ediyorum. Bu arada bende eskilerimi satmaya başladım bir kısmı Depop/cicolsun bir kısmı da ModaCruz/CrocusInSun dan satışa başladım.  Beni bu adreslerden takip edebilirsiniz böylece satışa bir ürün koyduğumda direk size bir uyarı gelecek ^.^ Yakında blogumda da direk bir SHOP sayfası olarak satışa ürün koyacağım. E-mail abonesi olarak da satışa koyduğum her ürün için bir mail alacaksınız. Ödemeleri PAYPAL veya Banka hesap numarama göndererek satın alabileceksiniz. Şimdiden gelen sorular içerisinde taksit yapıyor musunuz sorusu var ne yazık ki yapamıyorum :( 

Gelelim bugünün yıldızına!

Öncelikle ürünü MakyajTrendi sitesinden aldım ve sanırım 10.03.2015 de aldım ve 12.03.2015 yani bugün elime geçti. Oldukça hızlılar ve yanında hemencecik bir hediye yollamışlar. Kargo ücretsiz. Açıkçası ücretsiz kargo olayı beni cezbediyor. Yani kapsamlı firmaların alışveriş sitelerinin kargo ücreti alması sinir bozucu. Ne alırsan al kargo ücreti ödemek kadar saçma birşey olamaz. Zaten yeterince satış yaptıkları için kargo şirketleri onlara özel uygulamalar sunuyor. Oradan bile para almaları oldukça zavallıca! Neyse biz konumuza devam edelim.


Bu şekilde gayet güvenlikli ve balonlu kağıtlarla geldi. Ayrıca kargo paketinin üstünde KIRILMAZ ibareside vardı. Bu arada bildiğiniz üzere Make Up Forever markası Grinin Elli Tonu yani Fifty Shades Of Grey filminin makyaj sponsoruydu. Elbette filmde kullanılan maskara da Smoky Lash di. Bence ürünün waterproof versiyonunu kullanmış olmaları gerekiyor. Ama filmin makyaj artisti bu maskarayı kullandığının altını çiziyor.


Bu tatlı mesaj için ayrıca teşekkür ederim ^.^ Üstelik elle yazılmıştı! Ne kadar ince bir davranış ^.^


Kutunun üzerinde EXTRA Black Mascara dese de zaten tek bir çeşit siyah var ve onu alıyorsunuz ^.^ Ama Siyah dışında Kahverengi, Yeşil, Mavi ve Mürdüm renkleri de mevcut (şuradan bakabilirsiniz.) Bunun dışında Waterproof versiyonu da mevcut (şuradan bakabilirsiniz.)  


Fırçadan ne kadar yoğun kıvamlı olduğunu anlayabiliyorsunuz. Açıkçası ben biraz daha cıvık kıvamlı maskaraları seviyorum. Ama buda ağırlaştırma yapmadı. Sürmeden önce kirpik kıvırıcısıyla kirpiklerimi kıvırdım ve akşama kadar bozulmadan kaldı. Genelde Max Factor 2000 Calorie veya Max Factor False Lash Effect veya Loreal Volume gibi maskaralar kirpikleri ağırlaştırıp bir nevi söndürüp düşürüyor. Bunda o durum olmadı. Akma, göz altlarında birikme gibi bir durumu da olmadı. Şahsen kirpiklerimin sıklığı konusunda bir şikayetim yok veya uzunluğu konusunda. Ben daha çok hepsini kıvrık ve tek bir hizada hazır bir şekilde durması taraftarıyım ^.^ Smoky Lash bunu sağladı diyebilirim. Elbette kuru bir yapısı olması kısa sürede yenilenmesini gerektirecektir. Eminim Waterproof versiyonu daha sıvıdır. Ama bende nedense waterproof maskaraların kokusundan nefret ediyorum. Resmen almadan önce koklama gibi bir huyum var.. 


Iphone 5S ön kamerasından çekilen görüntü bu şekilde. Açıkçası oldukça hoş. Ki bunu akşam çektim. Yani öncesini görebilmeniz için Instagram hesabıma bakmanız gerekiyor (@cicolsun).


Son olarak yanında gelen bu mini el kremi anında çantama atıldı. Hatta çekmeden önce atıkladığım çantamın içinden çıkardım ^.^ Bence çok hoş bir düşünce. Çoğu yerlerde sample veya numune ürün alabilmek için belli bir miktarda ödeme yapmanız veya bir kaç ürün almanız gerekiyor. 

Mufe Smoky Lash Değerlendirmesi
Artılar:
- Hacim 8/10
- Uzunluk 7/10
- Kıvırma (kıvırmaktan çok kıvrıklığı koruma) 8/10
- Dağılma yapmıyor

Eksiler:
- Kuru bir yapısı var ve kısa sürede yenilenmesi gerekecek
- Sürekli yenilenme ihtiyacı olan bir maskara için çok yüksek fiyatlı olması

Umarım yazı hoşunuza gitmiştir. Beni ModaCruz/CrocusInSun ve Depop/cicolsun uygulamalarından takip etmeyi unutmayın. Hala takip etmiyorsanız lütfen blogumu ve instagram/cicolsun hesabımı takibe alın ve çekiliş, blog satışı, indirimler ve haberlerden ilk siz haberdar olun.

Okuduğunuz için teşekkürler ^.^
    photo Bloglov_35px_zps9a144105.png  photo Insta_35px_zpsd39241ee.png  photo Twit_35px_zps5f3adfce.png  photo goog_35px_zps05219007.png  photo Pin_35px_zps0f3adf38.png

No comments:

Post a Comment

Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Link contains comments will not be posted.

Many thanks for your comments, I am very happy for your interest ^.^
If you have a blog I will visit your blog ^.^ If you follow me just let me know, I will follow you back ^.^ You can leave in comment your blog address (Please don't just advertise your blog links, because comments that aren't related to the post will be marked as spams...)

Crocus xo

www.crocusinsun.com
All images and contents © CrocusInSun unless stated otherwise. privacy policy