Monday, March 16, 2015

L'oreal Infallible Eyeshadows İnceleme / ReviewSelam!
Bugün sizlerle L'oreal in Infallible kalıcı tekli toz/krem yapılarındaki farlarını tanıtacağım.
Muhtemelen artık bilmeyeniniz kalmamıştır. Şahsen ben her türlü rengini sevdiğimi söyleyemeyeceğim. İçlerinde sevdiğim tek renk var o da yazının sonunda. Bütün göz kapağına uygulamak bana göre abartı ki ben göz makyajında abartıyı sevmiyorum. Oldukça kalıcı olduklarını söyleyebilirim. Hatta Sultry Smoke olanını eyeliner gibi çekmiştim ve duştan sonra bile hala gözümdeydi. Bileğimde swatchlarını yaparken çıkarmak için her birinde makyaj çıkarıcı krem uyguladım. Elbette simli olanların çıkması daha da zordu. Bende hem Amerika'da hemde Türkiye'de olan renkleri var. Yapısı kremsi ama öyle gel eyeliner veya Maybelline Color Tattoo lar gibi değil. Sıkıştırılmış toz diye tabir edebiliriz ve çok güzel şekilde sabitleniyor. Gelelim renklere ve swatchlara:004 Forever Pink Türkiye'de rahatlıkla bulunabilen Pembe/Dore ışıltılar içeren bir far. 


Birebir rengini yansıtabilmek için gün ışığında çektim. Tozutması yok bu ürünün.


Bilekte duruşu da bu şekilde. Pembe ve altın karşımını çok net görebiliyorsunuz. Kesinlikle şeftali rengine kayma durumu yok. Tek katta rengini veriyor.


021 Sahara Treasure yine Türkiye'de olan renklerden. Bulmak oldukça kolay. Tozutması yok ve içerisinde toprak tonlarıyla altının karışımı mevcut.


Yapısı biraz daha kremsi Forever Pink e göre.


Bilekte duruşu da bu şekilde. Oldukça yoğun kıvamlı ve tek sürüşte kendini belli ediyor. 


890 Bronzed Taupe Amerika'da olan farlardan. Rengi oldukça yoğun ve azıcık sürmeniz bile oldukça iyi renk vermesine yetiyor. Rengi içerisinde bakırlık olan bir taupe. 


Kabında görünüşü bu şekilde.


Bakırlık belli belirsiz olsa da bronze ve taupe rengi birlikte çok hoş görünüyor ve smokey makyajı için ideal bir baz rengini oluşturabilir. Tozutma yapmıyor ve çok çabuk sabitleniyor. Yapısı kremsi ve yoğun.


341 Strawberry Blonde yine Amerika'da bulunan ama Limited Edition olan farlardan. Şimdi satışta bulanabilir mi bilmiyorum. Rengi oldukça şeker perimsi bir renk. Kesinlikle Bale, dans gibi sanatla uğraşan her bayanda bulunması gerekenlerden.


Rengi aynen kabında göründüğü gibi. İçerisinde pembiş simler bulunan toz far. Diğerlerine göre renk vermesi çok yoğun değil ama kesinlikle yine kalıcılığı çok çok iyi. 


Bilekte duruşu bu şekilde. Ben ürünü iki kat sürdüm burada diğer bilekte olanlar hep tek kat. Fakat iki kattaki renk vermesi müthiş. Açıkçası dozunu size ayarlama imkanı sunuyor ve böylece aşırıya kaçılmamasını da önlemiş oluyorsunuz.


Son far yine Amerika'dan ve 988 Sultry Smoke. Tüm farların içinde favorim ve tek kullandığım bu. Diğerlerini bu post için bileğimde denedim. Hiç birini gözümde kullanmadım çünkü renkleri bana göre değil. Ama bu harika ötesi! Bununla dozu ayarlayıp far niyetine veya smokey eye makyajında veya sadece eyeliner gibi çekip kullanabiliyorum! Açıkçası beğendiğim tek far bu bütün infallible serisinde.


Kabında duruşu bu şekilde. Yapısı yoğun olsa da dozunu ayarlamanıza imkan tanıyor. İçerisinde sim yok ama öyle kupkuru bir mat da değil. Satin diyebiliriz. Oldukça kremsi ve çok çok kalıcı!


Bilekte tek kat duruşu bu şekilde. Çok beğendiğim için az sürmüşüm sanırım :) Bu arada görünen pembe simler bir önceki Strawberry Blonde dan kalma. Oldukça yoğun renk veriyor.


Amerika'dan aldıklarımla Türkiye'dekiler arasında renk ve isim farklılıklarının dışında içindeki presleme aplikatörü de farklı. Fotoğrafta üsteki Amerika'dan aldığım altaki de Türkiye'den aldığımı görüyorsunuz.

Bu arada Depop tan ve ModaCruz dan ürünlerimi satıyorum ki buraya da eklemeye başlayacağım. Beni buralardan takip etmeyi unutmayın kocaman sevgiler ^.^

Umarım yazımı beğenmişsinizdir ^.^ Okuduğunuz için teşekkürler ^.^
    photo Bloglov_35px_zps9a144105.png  photo Insta_35px_zpsd39241ee.png  photo Twit_35px_zps5f3adfce.png  photo goog_35px_zps05219007.png  photo Pin_35px_zps0f3adf38.png

1 comment:

  1. renklere bayıldım, loreali marka olarak pek sevmem ama sahara treasure harikaymış!

    ReplyDelete

Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Link contains comments will not be posted.

Many thanks for your comments, I am very happy for your interest ^.^
If you have a blog I will visit your blog ^.^ If you follow me just let me know, I will follow you back ^.^ You can leave in comment your blog address (Please don't just advertise your blog links, because comments that aren't related to the post will be marked as spams...)

Crocus xo

www.crocusinsun.com
All images and contents © CrocusInSun unless stated otherwise. privacy policy