Monday, March 23, 2015

~Kozmela'dan Sigma Fırçalarım~Merhaba!
Sizlere tatlı Kozmela nın hediyelerinden bahsedeceğim! İşte karşınızda Ünlü Sigma Fırçalar!


Elimdekiler fotoğraflarda görüldüğü üzere göz makyajı için olan fırçalar. Açıkçası bir tane de allık fırçası olsa iyi olurdu ^.^İlk fırçamız ve benim en çok kullandığım fırça Pencil E30 fırçası. Kesinlikle benim gibi kalem çekemeyip (yakıyor..) farı kalem gibi kullananlar için ideal olan fırça. Çok yumuşak ve yıkaması + kuruması kolay.


Yakından çekerken elim kaymış küçük uçlu olduğu için focus yapmak zor oldu..


İşte daha da zor olan ucunu netleme işi bir türlü netleyemedim..


Gelelim Mac in 217 numaralı fırçasının ezeli rakibi Sigma Blending E25 fırçası! Bence Mac 217 Sigma E25 in önünde saygıyla eğilmeli.. Neden mi? Çünkü fiyat + performans olarak sigma çok çok önde. Birincisi ve en önemlisi kılları KESİNLİKLE dökülmüyor! Böyle çizik çizik gösterme gibi bir durumu da KESİNLİKLE yok! Tarihçesini bilmesem de Mac fırça konusunda bir çok markaya ilham olmuş olabilir ama bana göre fırça konusunda başarılı değil. Aldığım ve sonradan sattığım Mac 187 fırçasından hiç memnun kalmamıştım mesela. Sigma bence oldukça başarılı High End markaların içinde. Real Techniques da aynı şekilde.


Kıllar aynen fotoğraflarda görüldüğü gibi soft yumuşacık. Yıkaması kurutması kolay.


Dağıtma karıştırma normal sürme veya göz altlarına yedirme hepsi bu tek fırçayla yapılabilir o derece kuvvetli. Makyaja yeni başlayan birisinin mutlaka makyaj çantasında olması gereken bir fırça diyebilirim.


Gelelim seyahat boy Blending E25 fırçaya...


Kılları şekilde görüldüğü gibi birazcık adi duruyor. Tamam sert değil ama Sigma E25 tam boyuna göre oldukça farklı diyebilirim. Yine de aynı işi görüyorlar ama nedense ben bu fırçaya ısınamadım.


Fırçanın düz görünümü bu şekilde.


İkisini yan yana koyunca oldukça fark görüyorsunuz değil mi. Nedense seyahat boy olsa da aynı birebir ürün gelir sanıyordum iyi ki öyle düşünmemişim. İkisini de gördüm. Kozmela sitesinde iki fırça alımına seyahat boy fırça hediyesi var ama nasılsa E25 gelicek diye E25 almamazlık yapmayın deyim çünkü aralarında çook fark var.

Umarım yazımı beğenmişsinizdir ^.^ Okuduğunuz için teşekkürler ^.^
    photo Bloglov_35px_zps9a144105.png  photo Insta_35px_zpsd39241ee.png  photo Twit_35px_zps5f3adfce.png  photo goog_35px_zps05219007.png  photo Pin_35px_zps0f3adf38.png

1 comment:

Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Link contains comments will not be posted.

Many thanks for your comments, I am very happy for your interest ^.^
If you have a blog I will visit your blog ^.^ If you follow me just let me know, I will follow you back ^.^ You can leave in comment your blog address (Please don't just advertise your blog links, because comments that aren't related to the post will be marked as spams...)

Crocus xo

www.crocusinsun.com
All images and contents © CrocusInSun unless stated otherwise. privacy policy