Sunday, March 15, 2015

Bourjois Rouge Edition Lipstick 03 İnceleme / ReviewSelam!
Bugün sizlerle Bourjois markasının 03 Numaralı Peche Cosy rujundan bahsedeceğim.
Bildiğiniz üzere ülkemizde artık Bourjois markası satılmıyor. Açıkçası sebebinin ne olduğunu bilmiyorum ama Bourjois markasının tutmaması gibi birşey olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Zira hala Bourjois Healthy Mix Foundation nı kullanmayan yoktur herhalde ve aramayan. Bence Türkiye'deki kozmetik distribütörleri bu işi bilmiyor. Herneyse sitemimizi de ettikten sonra ürüne geçebiliriz ^.^Rouge Edition rujlarında altındaki renkle bire bir içindeki renk aynı olması çok akıllıca yapılmış birşey. Rujların arkasına rengi temsilen yapıştırılan ama rujun rengiyle alakası olmayan o adi bandın olmaması ruju bana göre daha kaliteli gösteriyor.


Rujun rengi Péche cosy. Péche herhalde peach şeftali renginden gelmiş olsa gerek diyorum ^.^ Cosy de Fransızca rahat demekmiş (google translate sağolsun). Bana göre tam tatlı bir şeftali renginde olan ruj kesinlikle adını yansıtıyor.


Rujun rengi birebir gün ışığında çektiğim için aynı. Oldukça kremsi bir yapısı var ama öyle aşırı mat değil. Satin yapıda diyebiliriz. Dudağıma hiç uygulamadım zira beni bu renkler soluk gösteriyor ki en fazla MAC Shy Girl kullanıyorum ki o bile çok sık değil. Dudakta ruj yokken bile kendi dudak rengim bana daha güzel geliyor. Sanırım saçlarımın rengi kızıl/karamel ve beyaz ten+çil olunca birde renksizlik bana gitmiyor.Kısacası rengim değil. 


Bilekte duruşu bu şekilde. Dediğim gibi sürüşü rahat çok sevimli ve sıcak bir şeftali renginde. Bileğimin ne kadar soluk olduğunu da görebiliyorsunuz bu arada ^.^ Evet senelerdir güneşlenmiyorum ama güneşe çıksam da 50 SPF krem ve bir şemsiyenin altından çıkmıyorum napıyım.. 

Umarım yazımı beğenmişsinizdir ^.^ Okuduğunuz için teşekkürler ^.^
    photo Bloglov_35px_zps9a144105.png  photo Insta_35px_zpsd39241ee.png  photo Twit_35px_zps5f3adfce.png  photo goog_35px_zps05219007.png  photo Pin_35px_zps0f3adf38.png

No comments:

Post a Comment

Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Link contains comments will not be posted.

Many thanks for your comments, I am very happy for your interest ^.^
If you have a blog I will visit your blog ^.^ If you follow me just let me know, I will follow you back ^.^ You can leave in comment your blog address (Please don't just advertise your blog links, because comments that aren't related to the post will be marked as spams...)

Crocus xo

www.crocusinsun.com
All images and contents © CrocusInSun unless stated otherwise. privacy policy