Monday, February 16, 2015

Clinique.com.tr Alışverişim ~Herkese Merhaba!
clinique.com.tr adresinden ilk kez alışveriş yapmış bulunuyorum ^.^ Açıkçası ben bu kadar bonkör olacaklarını hiç düşünmemiştim! Bir tester geldi ki sormayın! Daha kıyıp da hiç birini denemedim ama en kısa sürede hepsi denenmiş olacak ^.^ Göz altı morlukları için gelen göz çevresi kremini de merak ediyordum geldiği iyi oldu ^.^ Ürünleri Perşembe günü aldım Cuma günü elimdeydiler.

Aslında internetten alışveriş yaparken 2 tanesini siz seçiyorsunuz diğer üçü de direk sepetinize random olarak ekleniyor. Gönül isterdi ki hepsinden 3 er 5 er olsun ama hiç yoktan iyidir! Yani Yves Rocher den aldığım hiçbirşeyin yanında böyle bol bol tester gelmiyor (Yves Rocher bilginize!)Benim aldığım Clinique Dramatically Different nemlendirici kremi. Bunun lotion şeklinde olanını bilmeyen yoktur sanırım. Cildime bio-oil ne kadar sürsem de (yazısı için buraya) yine de kuruluğunun önüne geçemiyordum. Loreal in skin perfection kremi de yeterli gelmiyordu (ki daha çok makyaj altı bazı gibi). Belki bu bir çare olur diyerek denemek istedim.


Kuru ciltler için genelde yağlı kremler yapıyorlar. Ne kadar oil free filan desede o krem bildiğiniz cildimde durdukça vıcık vıcık yağlı oluyor.  Ne yazık ki bunda da benzer durum söz konusu. Çok vıcık bir yağlı olmasa da ne yazık ki cildim için ideal değil. Daha doğrusu T bölgesi için değil. Bu da cildimin normalden kuruya dönük olmasının bir sonucu.


Yapısı birazcık katı bir krem kıvamında. Rengi de limon sarısı. Cildinize bu rengi tabiki de vermiyor. Normalde yüzüme sürdüğüm birşeyin kokusuz olmasından yanayım. Bunun da şekerli bir kokusu yok ama yine de garip bir kokuya sahip. Sürünce geçiyor fakat nedendir bilinmez bir türlü anlayamadım. Kesinlikle bozuk değil olsa anlarım. Kaldı ki sınırlı sayıda olan bişi kalmış da değildir mantığıyla bir gariplik bulmadım çünkü diğeri de aynen bu şekilde. Açıkçası bir clinique mağazasına gidip orijinalini koklamak istiyorum. Sebebini anlayamadım. Bozuk birşeyi bir keresinde yüzüme sürdüğümün ertesi günü mahvetmişti. Ondan cildim hassas diyerek güvendim. Ama yine de ufak bir 'acaba' sorusu içimden geçmiyor değil.

Sonuç olarak çok da fazla beğenmedim. Bence benim cildime göre değil.

Siz kullandınız mı bu kremi? Kullandıysanız aşağıda yorum olarak belirtirseniz sevinirim ^.^

Umarım hoşunuza gitmiştir ^.^ 
Okuduğunuz için teşekkürler ^.^
    photo Bloglov_35px_zps9a144105.png  photo Insta_35px_zpsd39241ee.png  photo Twit_35px_zps5f3adfce.png  photo goog_35px_zps05219007.png  photo Pin_35px_zps0f3adf38.png

No comments:

Post a Comment

Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Link contains comments will not be posted.

Many thanks for your comments, I am very happy for your interest ^.^
If you have a blog I will visit your blog ^.^ If you follow me just let me know, I will follow you back ^.^ You can leave in comment your blog address (Please don't just advertise your blog links, because comments that aren't related to the post will be marked as spams...)

Crocus xo

www.crocusinsun.com
All images and contents © CrocusInSun unless stated otherwise. privacy policy