Thursday, August 28, 2014

Kitap Yorumu: Million Dollar Duet #1 ~ Milyonluk Kirli Sır - C. L. ParkerSelam!
Bu yazımda ingilizceye yer vermemeye karar verdim zaten bu tür kitap tanıtımlarını yapan o kaaaaddaaarr blog var ki ben bile bu kadarını beklemiyordum! Hatta hemen her kitabın tanıtıldığı goodreads.com bir site bile var ki burada kullanıcı olup sitede kendi kitap listenizi oluşturabiliyorsunuz. Aynı müzik listesi gibi. 

Kitap yorumuna geçmeden önce nereden aldığım ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Zonguldak'ta yaşadığım için her türlü kitabı istediğim an bulmam pek kolay değil bulsam bile ki Ada Store ve bir kaç benzer kitap evi bir çok kitapçıdan pahalı ki bir arkadaşım D&R için çok pahalı demişti Ada Store oradan da pahalı! Bu yüzden protesto ettim ve sadece internetten alıyorum. Kitabın çıkış fiyatına bile üzerine etiket ekleyip o şekilde satıyorlar. Sonra millet neden kitap okumuyor? Neden acaba!? Bu şekilde bir durumla karşı karşıyaysanız internete bakmanızı şiddetle öneririm. Ben dr.com.tr adresinden aldım yani D&R dan. İşin güzel kısmı Pazartesi günü sanırım öğlen 2 veya 3 gibiydi sipariş verdim. Salı günü elimdeydi. Çarşamba günü de kitap bitti. Perşembe günü de bu postu yayınlıyorum. Evet tekerleme gibi oldu ^.^ Ama durum aynen böyle! 

Evet gelelim kitabımıza...
Hemencecik bir uyarıyı geçiyorum; Kitap Yetişkin kategorisinde olup 18 yaşından küçükler için cızzz dır. Bunu dikkate alarak kitabı değerlendirmenizi öneririm. 
Grinin Elli Tonu "Fifty Shades Of Grey" kitabını duymayan kaldı mı? Kaldıysa da artık kalmasın diyorum zira yetişkin kategorisindeki bir çok kitaba ilham olmuş durumda aynı Alacakaranlık serisi gibi. Yanılmıyorsam E.L. James Alacakaranlık serisinden esinlenerek kitabını yazmış. İşte herkesin bir çıkış noktası var ^.^ Milyonluk Kirli Sır da benzer bir içeriğe sahip yani erotik olması açısından. Konu itibariyle daha farklı Grinin Elli Tonundan. Ama işte erotik, aşk sevişme sahneleri filan hep aynı diyorsanız bu kitap için sizlere çoook farklı diyemem ama bir şans vermenizi öneririm zira bende Kitap Tutkusu blogunun yazarının önerisini dinleyerek şans verdim ^.^ İyi ki de vermişim çünkü gayet hoştu. Kendime şu soruyu sormama sebep oldu "gerçekten sevdiğim için büyük bir fedakarlık yapabilir miyim?" Açıkçası bu soruya hala cevap veremedim ama karakterimiz Delaine cevap vermekle kalmıyor; uyguluyorda.

Kitap Adı: Milyonluk Kirli Sır
Kitabın Orijinal Adı: A Million Dirty Secrets
Yazar Adı: C. L. Parker
Seri Adı: Million Dollar Duet
Seri Sıralaması: 1
Türü: Aşk, Yetişkin, Erotik
Yayınevi: Novella Yayınları
Sayfa Sayısı: 368
Basım Yılı: 2014
Karakterimiz Delaine masum bir görüntüye sahip olsa da aslında oldukça cadaloz! Noah ise sert görünmeye çalışsa da oldukça duygusal. İki karakteri bir araya getiren sebepler acı bir hiçlik olsa da gerçek bir aşkın tohumlarını atmaya yetiyor. Elbette her gerçek aşkta olduğu gibi bir takım zorlukları atlatmaları gerekmekte. 

Kitabın ikincisi olan Milyonluk Günahkar Düet i sabırsızlıkla beklemenize yol açıyor. Fakat kitapta bazı ters noktalar da vardı. Ama en sevmediğim şey kitap bir Delaine ki kendisinin tabiriyle Laine bir Noah ın ağzından anlatılması oldu. Sadece Laine ağzından anlatılsa daha bir hoş olurdu. Belki arada Noah ın düşüncelerine yer verilebilirdi. Zaten Delaine veya Noah demeden de hangisinin ne düşündüğünü anlayabilecek konumda okurlar bu yüzden gereksiz bir tutum olmuş. 

Spoiler vermemek adına kitabın sadece 16 ve 17. sayfalarını çektim amacım kitabın şirin ayracını da göstermek içindi. Açıkçası bazı kitaplarda bulunan bu ayraçları çok seviyorum normalde kendi ayracım da olsa her zaman yanımda bulundurmam pek mümkün değil. Bu çok pratik oluyor ki kitabın yaprağını kıvırmaktan nefret eden benim gibiler için ideal. Elbette ayraç olmadığı zaman da bir fiş koyuyorum ^.^ 

Kitabın en güzel yanı kapağın kadifemsi bir hissi bırakması ki bunu her kitapta göremiyorsunuz. Üstelik pırlanta görünümü de çok hoş olmuş. (Elbette her bayan gibi bende pırlanta sevenlerdenim ^.^)

Son olarak benim puanım: 7/10

Sevgiler
    photo Bloglov_35px_zps9a144105.png  photo Insta_35px_zpsd39241ee.png  photo Twit_35px_zps5f3adfce.png  photo goog_35px_zps05219007.png  photo Pin_35px_zps0f3adf38.png

1 comment:

  1. orijinal adı daha bi ilgi çekiciymiş ama okumaya değer gibi görünüyor :)

    ReplyDelete

Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Link contains comments will not be posted.

Many thanks for your comments, I am very happy for your interest ^.^
If you have a blog I will visit your blog ^.^ If you follow me just let me know, I will follow you back ^.^ You can leave in comment your blog address (Please don't just advertise your blog links, because comments that aren't related to the post will be marked as spams...)

Crocus xo

www.crocusinsun.com
All images and contents © CrocusInSun unless stated otherwise. privacy policy