Monday, May 19, 2014

Rus salatası ^.^

Ürünleri kendim aldım, reklam değildir.

Merhaba ^.^

Açıkçası onca yaşananlara rağmen içimden pek birşey yazmak gelmiyordu. Bu postun yazısını da daha önceden hazırlamıştım. 

Sıcaklar artık kendisini belli ettiği şu zamanda ben sadece hafif şeyler yiyebiliyorum. Rus salatası ise benim vazgeçilmezim Ama mayonezi sevmiyorum -.- Bu yüzden kendimce bir tarif oluşturdum. (Ölçüler göz kararıdır kendinize göre oluşturabilirsiniz ^.^) İşin püf noktası şu, süzme yoğurt mayonez görevini görecek yani sulu bir görüntü değil katı bir görüntü olacak ve rus salatasında olduğu gibi iç garnitürün ortaya çıkması için süzme yoğurtun çok olmaması gerekiyor. 


Benim kullandığım malzemeler

- Sütaş Süzme Yoğurt (Açıkçası süzme yoğurt aradığımda bir tek elime bu geldi Zonguldak'ta seçenekler çok değil siz istediğiniz bir marka alabilir hatta kendi yoğurtunuzu süzebilirsiniz ^.^)
- Yurdum Garnitür (Evde duruyordu "Anne kullanacak mısın?" diye sorduğum da "hayır" dediği için değerlendirmek lazım dedim ^.^ Yine siz istediğiniz garnitürü kullanabilir hatta kendi iç harcınızı yapabilirsiniz ^.^)

Hazırlanışı

-Garnitürün içindeki suyu "tamamen" süzmeniz gerekiyor. Garnitürün içinde su kaldığında yoğurdu sulandırıyor ve katı bir görüntü elde edemiyorsunuz :( Önce kavonuzun içinde süzün daha sonra bir süzgeç yardımıyla hafifçe elinizle bastırarak iyice süzülmesini sağlayın.


- Bir kavanoz garnitür kullanacaksanız 350 gr süzme yoğurdu bir tasa boşaltın. Süzme yoğurdu homojen kıvama gelene kadar biraz karıştırın. Garnitürü de boşaltıp homojen olana kadar karıştırın. Eğer gözünüze yoğurt az gelirse üzerine ekleyebilirsiniz ^.^Ta-ta-tam ! İşte sevgili hafif, ekonomik, leziz ve en önemlisi sağlıklı rus salatamız 5 dakikadan az sürede hazır ^.^ Dilerseniz benim gibi üzerine taze nane ekleyip çok daha lezzetli hala getirebilirsiniz ^.^
Afiyet olsun 

Kase: portland    photo Bloglov_35px_zps9a144105.png  photo Insta_35px_zpsd39241ee.png  photo Twit_35px_zps5f3adfce.png  photo goog_35px_zps05219007.png  photo Pin_35px_zps0f3adf38.png

8 comments:

 1. Güzel gözüküyor afiyet olsun...

  ReplyDelete
 2. lezzetli görünüyor afiyet olsun :)))
  banada beklerim www.kiriksemsiye.blogspot.com.tr
  sevgiler

  ReplyDelete
  Replies
  1. Teşekkür ederim ^.^ Hemencecik takibe aldım tatlı blogunu ^.^
   sevgiler ^.^

   Delete

Link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Link contains comments will not be posted.

Many thanks for your comments, I am very happy for your interest ^.^
If you have a blog I will visit your blog ^.^ If you follow me just let me know, I will follow you back ^.^ You can leave in comment your blog address (Please don't just advertise your blog links, because comments that aren't related to the post will be marked as spams...)

Crocus xo

www.crocusinsun.com
All images and contents © CrocusInSun unless stated otherwise. privacy policy